• Deň otvorených dverí

• Naša škola každoročne otvára dvere všetkým návštevníkom a priaznivcom gastronómie. Deň otvorených dverí je určený najmä pre žiakov končiacich ročníkov základných škôl, ich rodičov, výchovných poradcov, ale aj pre širokú verejnosť. Počas tohto dňa naši žiaci pod dohľadom majstrov odborného výcviku predvádzali využitie teoretických vedomosti i praktických zručností vo svojom odbore. Všetci, ktorí k nám zavítali, mali možnosť prezrieť si a ochutnať výsledky práce učebných odborov, ktoré ponúkame. Hýrilo to tu skvelými chuťami, omamnými vôňami, príjemnou hudbou a dobrou atmosférou. Počas dňa sme všetkým návštevníkom predstavili učebné odbory s praktickou ukážkou zručností žiakov.

• O Z N Á M E N I E

• Zriaďovateľ Súkromnej strednej odbornej školy so sídlom Dom odborov Žilina, spolu s vedením školy

ponúka

žiakom z Ukrajiny  v súlade s § 146 ods. 1 písmeno e). a §146 ods.4 zákona 245/2008 Z.Z. Zákona o výchove a vzdelávaní ( Školský zákon ),  možnosť pokračovať v štúdiu a tak naviazať na štúdium ktoré navštevovali vo svojej krajine. Stredná odborná škola je zameraná na odbor kuchár, alebo čašník. Prípadne má žiak možnosť navštevovať dvojročné nadstavbové štúdium v odbore „spoločné stravovanie“, ktoré je ukončené maturitnou skúškou.

Na základe žiadosti zákonného zástupcu riaditeľ školy zaradí žiaka do príslušného ročníka a triedy, čo bude nasledovať po zistení: úrovne doterajšieho vzdelania žiaka

úrovne ovládania štátneho jazyka žiaka.

Z daného vyplýva nasledovné :

• predloženie dokladu zákonného zástupcu žiaka, že už začalo konanie o poskytnutie dočasného útočiska, alebo konanie o udelenie azylu
              • zistenie úrovne doterajšieho vzdelania a ovládanie štátneho jazyka
              • zaradenie do ročníka a triedy, vydaním rozhodnutia o zaradení žiaka.

Prípadní záujemci o štúdium na Súkromnej strednej odbornej škole v Žiline :

Kontakt: riaditel.sosss@gmail.com

Mgr. Jana Maslová, 0911936177

• VÝZVA

Vážený pán minister školstva,

Súkromná stredná odborná škola v Žiline so sídlom v Dome odborov Žilina na základe dnešného Vášho vyjadrenia v súvislosti s aktuálnou situáciou na Ukrajine, ktorá sa dotýka aj žiakov škôl vyzývame zriaďovateľov škôl v Slovenskej republike na pomoc týmto žiakom z Ukrajiny, ktorí museli opustiť svoju domovinu pred vzniknutým vojnovým konfliktom.

Naša škola je operatívne pripravená prijať žiakov pre odbor kuchár a čašník - servírka. Zabezpečiť pokračovanie  výchovno-vzdelávacieho procesu a pomôcť im adaptovať sa v novom prostredí. K dispozícií je pani riaditeľka školy Mgr. Jana Maslová.

Proces výchovy a vzdelávania budeme realizovať v súlade s podmienkami Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a tým im zabezpečiť teoretické a praktické vzdelávanie v našich priestoroch.

So srdečným pozdravom

doc. Ing. František Vojtech PhD.

zriaďovateľ

V Žiline dňa  3.marca.2022

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ - 14. marec /pondelok/

• Súkromná SOŠ  v Žiline sídliaca v Dome Odborov každoročne otvára dvere návštevníkom našej školy. Deň otvorených dverí je určený najmä pre žiakov končiacich ročníkov základných škôl, ich rodičov, ale aj pre širokú verejnosť. Počas tohto dňa naši žiaci ukazujú využitie teoretických vedomostí i praktických zručností. Sme otvorená, dynamická a kreatívna škola, ktorá pripravuje odborníkov v oblasti gastronómie.  Všetci, ktorí k nám zavítajú, majú možnosť prezrieť si výsledky práce žiakov učebných a študijného odboru, ktoré ponúkame.

Tešíme sa na Vás 14. marca /pondelok/ od 09:00 do 14:00 hod. v reštaurácií Domu Odborov.