• Európsky týždeň mobility

• V rámci hodiny telesná a športová výchova sme sa so žiakmi I.A triedy zúčastnili Európskeho týždňa mobility. Žiaci sa zapojili do rôznych aktivít, najviac sa im páčila jazda na motokárach. Okrem zážitkov si z tohto podujatia odniesli aj krásne trofeje.

• Naši pastelkáči sú už v uliciach

• Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka Vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

• Otvorenie školského roka 2023/2024

• Dnes oficiálne začína nový školský rok 2023/2024. Žiakom prajeme veľa šťastia, aby vykročili do nového školského roka tou správnou nohou. Všetkým pedagógom, ktorí budú okrem učenia riešiť aj mnohé výchovné problémy, konflikty, hodnotové strety prajeme obrovskú dávku empatie, trpezlivosti a ľudskosti. Buďme pre novú generáciu pozitívnym príkladom. Ukážme im, že napriek mnohým nedokonalostiam systému, sú ľudskosť a múdrosť kľúčovými hodnotami.