• Poklad Žilinského kraja - CHÂTEAU GBEĽANY

• V piatok 16.06.2023 sme so žiakmi I.ND triedy navštívili hotel CHÂTEAU GBEĽANY. Pôvab a elegancia sú slová, ktoré dokonale vystihujú zrekonštruovaný barokový kaštieľ, ktorého história siaha až do 16. storočia. CHÂTEAU GBEĽANY sa nachádza uprostred nádherného anglického parku, bol koncipovaný v súlade s prírodou. Svojim hosťom ponúka špičkovú gastronómiu a je pripravený splniť aj nadštandardné požiadavky. Okrem toho hotel ponúka wellness, fitnescentrum a pýši sa knižnicou, posedenie pri dobrej knihe v parku je forma relaxu, ktorú tiež mnohí ocenia. Slnkom zaliaty deň sme zavŕšili posedením pri káve na teraske.

• ZÁVEREČNÉ SKÚŠKY

• Cieľom záverečnej skúšky je overenie vedomostí a zručností žiakov v rozsahu učiva určeného vzdelávacími štandardmi štátneho vzdelávacieho programu a overenie, ako sú žiaci pripravení používať nadobudnuté kompetencie pri výkone povolaní a odborných činností, na ktoré sa pripravujú. Žiak môže konať záverečnú skúšku, ak úspešne ukončil posledný ročník vzdelávacieho programu príslušného učebného odboru. Záverečná skúška sa člení na praktickú časť a ústnu časť. V praktickej časti záverečnej skúšky sa overujú zručnosti a schopnosti žiaka vo vyžrebovanej téme. V ústnej časti záverečnej skúšky sa overujú vedomosti žiakov vo vyžrebovanej téme. Dnes žiaci školy vykonali praktickú skúšku na tému Slávnostný obed. Pri svojej práci preukázali praktické zručnosti pri príprave jedál a obsluhe. Kreativitu, estetiku a snahu našich žiakov ocenila aj odborná skúšobná komisia.