•

Každý z nás môže priložiť ruku k dielu a zachrániť ľudstvo pred klimatickou krízou. Nebuďme ľahostajní k životnému prostrediu. Je potrebné si uvedomiť, že zdroje Zeme nie sú nevyčerpateľné, a preto by sme sa mali venovať otázkam životného prostredia a prostredníctvom celosvetového úsilia chrániť poklady pre budúce generácie tak, aby bol každý deň pre ľudstvo Dňom Zeme.

Tieto hodnoty sa snažíme vštepovať aj našim žiakom.

• Účelové cvičenie

• V stredu 19.04. 2023 sme  s triedami I.A, II.A, III.A a I.ND absolvovali účelové cvičenie. Ani nepriaznivé počasie nám nepokazilo náladu. Žiaci opäť ukázali svoju súťaživosť a dravosť. Rozdelení v skupinách absolvovali niekoľko zaujímavých aktivít, ktoré sa týkali zdravotnej prípravy, civilnej ochrany, dopravnej výchovy. Okrem toho museli v čo najkratšom čase postaviť stan a zdolávali aj lezecké steny. Cieľom cvičenia bolo rozšíriť, preveriť a upevniť vedomosti. Súťažnou formou sme motivovali žiakov, naučili sa budovať tím, posilňovať kolektívneho ducha, rozvíjať strategické myslenie, morálno-vôľové  vlastnosti. Veríme, že si žiaci naplno užili tento skvelý deň. Účelové cvičenie splnilo svoj cieľ.