• O škole

• Profil školy

• Naša škola bola  zriadená 1.9.1992 na základe rozhodnutia Ministerstva školstva v súlade so zákonom NR SR 171/1990 Zb. o sústave základných a stredných škôl a zákonom 542/1991 Zb. o správe v školstve a školskej samospráve a Vyhlášky MŠ SR 11/1991 o súkromných školách ako Súkromné SOU.

Od 1.9.1995 sme na základe rozhodnutia MŠ SR používali názov Súkromné SOU spoločného stravovania. Od 1.9.2008 podľa zákona 245/2008 Zb. (Školský zákon) je názov našej školy Súkromná stredná odborná škola spoločného stravovania. Súčasťou školy je stredisko praktického vyučovania Nová Menza Žilina. Súčasným názvom školy je Súkromná SOŠ so sídlom Dom odborov Antona Bernoláka 51, blok B.

Naša škola je súkromnou výchovnou a vzdelávacou inštitúciou s vyučovacím jazykom slovenským a poskytuje vzdelávacie služby na úrovni štátnych škôl.

Špecializácia, rozsah a obsah vyučovania je v súlade so štátnym vzdelávacím programom.