• O škole

• Odborný výcvik

• Žiaci od prvého až do tretieho ročníka učebných odborov. vykonávajú  odborný výcvik každý druhý týždeň v priestoroch prevádzky Nová Menza Žilina. Odborný výcvik vykonávajú pod vedením skúsených majstrov odborného výcviku a získavajú potrebné zručnosti i teoretické vedomosti v moderne zariadenej kuchyni a reštaurácii. Pracujú v skupinách maximálne po 8 žiakov v jednozmennej  prevádzke. Okrem toho sa zúčastňujú rôznych recepcií, rautov, banketov a pod., ktoré sú organizované našou školou. Na týchto podujatiach sa zdokonaľujú v praktických zručnostiach a učia sa vystupovať a komunikovať pri rôznych príležitostiach.  Naši najlepší žiaci dostali možnosť zdokonaliť svoje vedomosti a praktické zručnosti  v reštauráciách Olivia´s a Porkbelly a   Kúsok šťastia  (pri plavárni).